Księgowość internetowa dla małych i średnich firm

Wprowadzenie do firmy rozwiązania opartego o generowanie faktur VAT online jest świetnym rozwiązaniem, zwłaszcza dla firm z segmentu MSP - czyli małych i średnich przedsiębiorstw. Poprzez możliwość wystawiania faktur online program do fakturowania faktury24.pl umożliwia podmiotom bardzo łatwą obsługę księgowości, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo dużej przejrzystości danych i umożliwieniu kontroli wystawianych dokumentów zwierzchnikom.

Wystawianie faktur online jest coraz bardziej popularne z bardzo prostych względów - przede wszystkim generuje bardzo duże oszczędności z tytułu zaoszczędzenia na wydrukach papierowych. podczas tradycyjnego wystawiania faktur papierowych, każda faktura musi być drukowana na drukarce, w związku z czym powstaje koszt w postaci papieru i tuszu lub tonera - nie wspominając nawet o koszcie obsługi tej drukarki, czyli pracowniku który musi zostać oddelegowany do tego tematu. W przypadku firm wystawiających po kilka-kilkanaście faktur dziennie efekt skali sprawia, że te koszta rosną do odczuwalnego poziomu.

Kolejnym kosztem jest także kwestia dostarczenia faktury do odbiorcy - fakturę papierową trzeba wysłać poprzez pocztę albo usługi innej firmy zajmującej się doręczeniami. Nawet wliczając koszty wysyłki faktury w koszt obsługi klienta na którego wystawiamy rzeczony dokument, tracimy czas i generujemy frustrację poprzez spędzanie czasu w przysłowiowych kolejkach poczty polskiej.

Żaden z tych problemów nie występuje, jeśli przestawimy księgowość naszej firmy na generowanie faktur online. Poprzez wykorzystanie programu do fakturowania online faktury24.pl w bardzo łatwy sposób będziemy tworzyć faktury elektroniczne, których nie trzeba drukować - są wyświetlane na ekranie komputera.

Archiwizacja faktur w chmurze internetowej sprawia, że nie tylko nie musimy ich drukować i upychać po segregatorach - nie musimy ich nawet przechowywać na naszym własnym komputerze, co jest niebezpieczne ze względu na ryzyko awarii sprzętu lub możliwość jego kradzieży. Faktury online w systemie fakturującym faktury24.pl są przechowywane w chmurze internetowej, dzięki czemu możemy poczuć się bezpiecznie wiedząc, że nic im się nie stanie.

Także mamy z głowy kwestię dostarczania faktur do klienta - z racji przeniesienia całej księgowości do sfery Internetu wysyłamy faktury drogą poczty elektronicznej e-mail, a to odbywa się z poziomu programu do wystawiania faktur online faktury24.pl - poprzez kliknięcie w jednej przycisk i wprowadzenie oczywiście odpowiedniego adresu e-mail klienta.

Jak widać na powyższym, wystawianie faktur online posiada same zalety - oszczędzamy pieniądze, czas, nerwy, a jednocześnie zdobywamy rozwiązanie które jest proste i skuteczne, a co więcej - bezpieczne jeśli chodzi o nasze dokumenty rozliczeniowe, stanowiące przecież podstawę dochodów w każdej firmie. Co więcej, możliwość doboru pakietu odpowiedniego dla naszych potrzeb i możliwości finansowych sprawia, że program do wystawiania faktur online faktury24.pl jest niedoścignionym wzorem optymalizacji zarządzania dokumentami.